Kalkulator OC - jak kupić tanio ubezpieczenie OC przez internet?

Dla kierowców szukających ubezpieczenia samochodowego liczy się nie tylko odpowiednia ochrona, ale także cena polisy i szybkość jej zakupu. To wszystko możesz osiągnąć, korzystając z kalkulatora OC. Dzięki niemu bez tracenia czasu i wychodzenia z domu otrzymasz oferty skrojone na Twoją miarę. Jak korzystać z kalkulatora OC, aby zminimalizować koszty ubezpieczenia?

Wystarczy, że odpowiesz na kilka pytań na temat OC...

Fenomen kalkulatora tkwi w tym, że zamiast wyszukiwać wszystkie dostępne na rynku ubezpieczeniowym oferty, koncentruje się tylko na tych, które będą odpowiadały Twoim oczekiwaniom i najlepiej chroniły Cię na drodze. Żeby narzędzie mogło dobrać ubezpieczenia dedykowane Tobie, musi poznać odpowiedzi na kilka pytań. Do tego właśnie służy formularz, którego wypełnienie jest pierwszym krokiem do otrzymania atrakcyjnych ofert.

Podanie szczegółowych danych, które są zgodne ze stanem faktycznym, pozwoli zawęzić liczbę ubezpieczeń, które wyświetli Ci kalkulator, a tym samym ułatwi Ci wybór. Pamiętaj więc, że w Twoim interesie jest rzetelne wypełnienie formularza. Dzięki temu nie będziesz musiał szukać polisy OC online czy za pośrednictwem agenta.

W formularzu zetkniesz się w pytaniami dotyczącymi Ciebie (kalkulator zapyta o Twoje dane osobowe, stan cywilny, adres zamieszkania), Twojego doświadczenia na drodze (od kiedy posiadasz prawo jazdy, czy i ile wypadków spowodowałeś, jak wysokie masz zniżki) oraz pojazdu, który chcesz ubezpieczyć (markę, rok produkcji, stan techniczny).

Będziesz miał szansę również zdecydować, czy chcesz otrzymać propozycje tylko i wyłącznie polis OC, czy interesuje Cię także zakup AC, assistance lub NNW w pakiecie z ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej.

W formularzu masz też możliwość zostawienia swojego adresu mailowego lub numeru telefonu, aby ubezpieczyciel mógł się z Tobą skontaktować i przedstawić Ci więcej szczegółów. A może będzie miał dla Ciebie dodatkowe propozycje i jeszcze korzystniejsze rabaty? Pozostawienie danych kontaktowych nie zawsze jest jednak obligatoryjne. Tutaj wybór należy do Ciebie.

To, czy towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci odszkodowanie z Twojego autocasco, zależy od wariantu ubezpieczenia, jaki wybierzesz. W przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kwestia wyboru zakresu AC samochodu jest już niemal dowolna.

...i porównasz oferty ubezpieczenia samochodu

Na podstawie przekazanych przez Ciebie informacji kalkulator OC wybierze dla Ciebie najbardziej trafne polisy i przedstawi ich ceny, abyś mógł je ze sobą porównać i zdecydować, którą opcję dla siebie wybierzesz.

Zakup ubezpieczenia OC przez Internet jest zatem prosty i przyjemny. Szukając polisy samodzielnie – korzystając z kalkulatora, będziesz wiedział, że zapewni Ci ona także ochronę, jakiej potrzebujesz. Nie wybrałbyś przecież oferty niedostosowanej do swoich potrzeb.

Kupując ubezpieczenie przez Internet możesz otrzymać atrakcyjny rabat

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że już za sam zakup ubezpieczenia OC online ubezpieczyciele oferują korzystne zniżki. Nie dość, że w ten sposób oszczędzasz czas i zapewniasz sobie wygodę oraz możliwość świadomego wyboru ubezpieczenia bez pośpiechu i presji, to jeszcze minimalizujesz wydatki. Poświęć zatem chwilkę i wyszukaj kalkulator OC w Internecie.

Kalkulator OC przedstawi oferty dedykowane Tobie

Zestawienie, jakie otrzymasz po wypełnieniu formularza w kalkulatorze to nie ogólne, znane dobrze wszystkim polisy, które są uniwersalne i będą odpowiadały każdemu, a przynajmniej większości kierowców. Propozycje, które otrzymasz będą przygotowane specjalnie dla Ciebie. I to pod każdym względem.

Przede wszystkim kalkulator przedstawi Ci taki zakres, jaki Cię interesuje. Jeśli szukasz ubezpieczenia OC z rozszerzonym autocasco lub NNW, które będzie chroniło całą Twoją rodzinę podczas podróży, narzędzie przygotuje zestawienie przede wszystkim tych ubezpieczeń, które spełniają to kryterium.

Cena OC, która na pewno Cię zainteresuje już na początku zapoznawania się z otrzymanymi polisami, będzie odpowiadała pozostałym, podanym przez Ciebie informacjom. Jeśli jesteś posiadaczem auta z silnikiem o niezbyt dużej mocy, Twoja składka na pewno będzie niższa. Na jej wysokość wpłynie także:

  • Twój stan cywilny (jeżeli posiadasz rodzinę, pewnie będziesz jeździć ostrożniej),
  • adres zamieszkania (mieszkańcy mniejszych miast otrzymują zwykle także propozycje ze względu na mniejsze natężenie ruchu, a co za tym idzie, mniejsze prawdopodobieńśtwo spowodowania wypadku),
  • wypracowane bezszkodową jazdą zniżki (zwłaszcza w czasie trwania ostatniej polisy).