Jak wybrać najtańsze OC?

Najtańsze OC - jak wybrać?

Chociaż posiadanie OC jest obowiązkiem kierowcy, to nie zapewnia ono odszkodowania, gdy to Twój samochód będzie potrzebował naprawy. Pomoc na ten cel, zarówno logistyczną, jak i finansową, otrzymasz od ubezpieczyciela, gdy do swojego OC dokupisz autocasco.

 

Wybieraj rozsądnie

Zakup ubezpieczenia z ochroną zabezpieczającą przed wszelkim niebezpieczeństwem na drodze jest niezwykle kuszący. Agenci ubezpieczeniowi najpewniej będą Cię tylko utwierdzali w tym przekonaniu i proponowali coraz to więcej atrakcyjnych ubezpieczeń. Posiadanie polisy chroniącej zarówno przed skutkami spowodowania wypadku, jak i w razie uszkodzenia czy kradzieży auta zapewni Ci komfort, ale zastanów się, czy rzeczywiście jej potrzebujesz.

Tanie ubezpieczenie OC to przede wszystkim takie, które zapewni Ci rzeczywiste zabezpieczenie. W ubezpieczaniu pojazdu nie chodzi o to, żeby zakupić jak najszerszy zakres ubezpieczenia, ale taki, który jest dostosowany do Twoich potrzeb. Jeśli zatem będziesz korzystać z samochodu jedynie na terenie Polski, nie musisz dopłacać za wystawianie Zielonej Karty, która pozwala korzystać z pomocy ubezpieczyciela za granicą.

Porównaj dostępne oferty

Podstawą świadomego wyboru i kolejnym krokiem do zakupu OC najtaniej, jak to możliwe, jest zapoznanie się z wieloma ofertami ubezpieczeń i porównanie ich ze sobą. W przypadku ubezpieczenia OC pod lupę weźmiesz na pewno cenę polisy. Nie obawiaj się. Nie musisz przeglądać stron ubezpieczycieli ani spotykać się z agentami, aby poznać szczegóły, które mogą Cię zainteresować.

W porównaniu ofert, wśród których na pewno znajdzie się najtańsze OC, pomoże Ci porównywarka internetowa (np. na mubi.pl). To sprytne narzędzie przygotuje propozycje ubezpieczeń OC w różnych granicach cenowych. Ale przede wszystkim będą to oferty już przystosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Korzystanie z porównywarki rozpoczynasz od wypełnienia formularza, w których odpowiesz na pytania dotyczące Ciebie, Twojego doświadczenia w prowadzeniu pojazdów oraz zawrzesz kilka istotnych faktów odnośnie do auta, które chcesz ubezpieczyć. To na podstawie tych danych porównywarka przygotuje dla Ciebie zestawienie. Później pozostaje Ci tylko przyjrzeć się poszczególnym ofertom i wybrać tę najbardziej atrakcyjną cenowo.

 

Poszukaj aktualnych promocji

Branża ubezpieczeniowa też potrafi być elastyczna i wychodzić naprzeciw potrzebom kierowców. Jeśli chcesz zapłacić mniej za ubezpieczenie, poszukaj firm, które prowadzą akurat interesujące akcje promocyjne. Dzięki nim możesz otrzymać m.in.:

  • procentowy rabat za zakup polisy przez Internet,
  • zniżkę na ubezpieczenie kolejnych pojazdów,
  • rabat na zakup innego ubezpieczenia w tym samym TU, np. na ubezpieczenie nieruchomości,
  • atrakcyjną ofertę OC w pakiecie z innymi rodzajami ubezpieczeń.

Kupuj w pakiecie

Poza obowiązkowym OC możesz zawrzeć także umowę ubezpieczeniową na inne, dobrowolne ubezpieczenia. AC, assistance, czy NNW będą stanowiły ochronę dla Ciebie i Twojego pojazdu, jeśli ucierpisz w wypadku, będziesz musiał naprawić auto lub zdarzy się jeszcze jakieś inne zdarzenie losowe na drodze.

Do niektórych ofert OC ubezpieczyciele dołączają ubezpieczenie szyb lub AC mini. Ale możesz także sam zdecydować się na dokupienie dodatkowych ubezpieczeń. Te najlepiej zawierać w tym samym TU, w jakim masz OC. Zakup polis komunikacyjnych w pakiecie na pewno będzie bardziej opłacalny. Jeśli za samo OC będziesz musiał zapłacić przykładowo 1100 zł, a za pakiet z AC 1400 zł to jest to różnica do przełknięcia, prawda? Za niedużą dopłatą otrzymasz dwa rodzaje ubezpieczeń.

Określ udział własny w naprawianiu szkody

Ubezpieczenie samochodu nie musi w całości pokrywać kosztów związanych z naprawą wyrządzonej przez Ciebie szkody. Przy ustalaniu warunków ubezpieczenia i podpisywaniu umowy masz możliwość określenia udziału własnego w ubezpieczeniu, czyli kwoty, którą pokryjesz z własnej kieszeni, np. 500 zł. Resztę wypłaci poszkodowanemu ubezpieczyciel. W ten sposób zmniejszysz nieco wysokość swojej składki.